;

Konfucius a umenie žiť / večer s inšpiratívnou osobnosťou / Košice

Tickets for Konfucius a umenie žiť / večer s inšpiratívnou osobnosťou / Košice.

Pozývame vás na rozprávanie o Konfuciovi – čínskom mudrcovi a učiteľovi, ktorého myšlienky a učenie tvorili základ fungovania čínskej spoločnosti vyše 2000 rokov, ovplyvnilo viaceré okolité krajiny a je dodnes živé

Pozrieme sa spoločne na témy

  • Náhľad do života Konfucia a generácií jeho potomkov.
  • Jeho nadčasové dielo a myšlienky.
  • Šesť základných umení pre život podľa neho a ich súčasná obdoba.

Skúmanie a spoznávanie nadčasovej múdrosti našich predkov nám môže pomáhať žiť lepšie, individuálne aj kolektívne, a v každej dobe. Tentokrát si to ilustrujeme na príklade Konfucia – mudrca starovekej Číny, ktorého myšlienky a učenie tvorili základné piliere fungovania čínskej spoločnosti vyše 2000 rokov, a z ktorých sú mnohé aktuálne do dnes. Toto učenie, ktoré ovplyvnilo aj viaceré okolité krajiny, prinieslo premyslený poriadok usporiadania ľudskej spoločnosti a viaceré súčasné čínske firmy ho využívajú ako základ či súčasť svojej firemnej kultúry.

Zoznámime sa s jeho životom a dielom – myšlienkami a názormi na človeka, život aj fungovanie spoločnosti, a zistíme, prečo a čím sú trvalou inšpiráciou až do dnešných čias, ako napr. jeho vnímanie malého a veľkého človeka, súvisu osobnej etiky a poriadku v spoločnosti, a ďalšie. Pozrieme sa aj na jeho 6 základných umení rozvoja schopností pre život, a do akej miery sú aktuálne aj pre dnešného človeka. 

„Ak stretneš dobrého človeka, nasleduj jeho príklad. Ak stretneš zlého, preskúmaj svoje vlastné nedostatky.“ Konfucius

Prednášať bude p. Rastislav Harčarufka, lektor Novej Akropolis, ktorý absolvoval program štúdia východnej a západnej filozofie, psychológie, etiky a symbolizmu. Vedie kurzy a prednášky, v ktorých zúročuje dlhoročnú pedagogickú a odbornú prax a skúsenosti pri integrácii poznatkov z rôznych oblastí (veda, technika, etika, história, filozofia a psychológia).

Dĺžka trvania: 2 hodiny s prestávkou. Počet účastníkov je obmedzený na 20 osôb.

Vstupné: základné 5 €, študenti a seniori 3 €. Vstupenka je platná po zrealizovaní úhrady.

Prihlásiť sa je možné do stredy 22.5.2024 vrátane prostredníctvom platformy Inviton alebo mailom na kosice@akropolis.sk.

V prípade akýchkoľvek technických alebo osobných problémov s prihlásením cez Inviton alebo platbou nás prosím kontaktujte e-mailom alebo telefonicky.

Bližšie informácie: Nová Akropolis, Mlynská 2, Košice, mobil 0911 021 980, kosice@akropolis.sk

Konfucius a umenie žiť / večer s inšpiratívnou osobnosťou / Košice

Buy tickets
Nová Akropolis Košice, Košice I

Mlynská 183/2, 040 01 Košice, Slovakia

Event promoter

For any questions regarding the event - tickets, organization, location, or anything else please contact the event promoter.

Nová Akropolis, o. z.
Osadná 15, 83103 Bratislava, Slovakia

Company ID: 36067008
Tax ID: 2021543524

Comments